Haberler

2024-2025 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖN KAYIT ve KESİN KAYIT DUYURUSU

2024-2025 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖN KAYIT DUYURUSU

Devamı

YAZ OKULU KAYITLARIMIZ 03/06/2024 TARİHİNDE BAŞLIYOR.

YAZ OKULUMUZ AÇILIYOR....KAYITLAR  03/06/2024 TARİHİNDE BAŞLIYOR...

Devamı

Geleneksel Çocuk Oyunları Şenlikleri

Öğrencilerimizin bilişsel,duyuşsal,psikomotor, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlayan oyunları okul ortamında ve okul bahçesinde çocuklarımızın oynamasını teşvik ettik.

Devamı

Cumhuriyetimizin 100. Yılı

Cumhuriyet Bayramımızı Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır bir coşkuyla kutladık.

Devamı

Okulumuza Ziyaret

Nilüfer Kaymakamı Sayın Murat SÜZEN ; İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet ALTINOK ve Şube Müdürlerimiz Sayın Sadrettin Çelik ve Sayın Ömer AYDIN ile birlikte Zübeyde Hanım Anaokulu'nu  ziyaret ederek eğitimdeki son gelişmeleri yerinde incledi.Okulun fiziki iyileşme çalışmalarını da inceleyen Sn. Kaymakamımız, çocukların eğitim ortmını yakından gözlemledi. Kaymakamımız Sayın Murat SÜZEN anaokulu anaokulu yönetimine katkılarından dolayı teşekkür ederken, eğitimdeki başarıların daha da artması için gelecekteki iş birliği fırstlarını da değerlendirdi.

Devamı

Klüp Derslerimiz

Eğlenceli ve birbirinden güzel aktivitelerle dolu klup derslerimiz devam ediyor.

Devamı

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Veli Toplantısı

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Veli Toplantısı yoğun veli katılımı ile gerçekleşti.

Devamı

MİNİK TEMA

Okulumuzun da  yeraldigi ve öğrencilerimiz ile birçok etkinlik yaptigimiz   MİNİK TEMA' nın kurucusu Geldegül HAKTANIR  Milli Egitim Bakanligi bunyesinde Ankara' da gerçekleştirilen eğitimde   güzel paylaşımlarda bulunmuştur.Yapmış olduğumuz projemiz bu faydalı bilgiler ile daha ileriye gidecektir.

Devamı

Milli Eğitim Bakanlığı ve Unicef işbirliği ile yapilan İklim Çaliştayı

Milli Eğitim  Bakanlığı  ve Unicef  işbirligi ile yapilan İKLİM ÇALISTAYINDA okul Müdürümüz Aliye ERENER katilmistir.Bircok  Unicef  projesinde yer alan okulumuz bu guzel proje ile gelecek nesillere önderlik etmeye devam edecektir.

Devamı

World in Science Box

Projemiz Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yayinladığı eğitimde devrim yaratan öncüler dergisinde yayinlandı.

Devamı

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Okula Kayıt ve Kayıt Erteleme Yaşı

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Okula Kayıt ve Kayıt Erteleme Yaşı tablosu tüm velilermize duyurulur.

Devamı

Sürdürülebilir Yaşam Projesi Ödül Töreni

Sürdürülebilir Yaşam Projesi kapsamından yaptığımız calışmalar sonunda okulumuz ödül almıştır.Koordinatör öğretmenimiz Öznur OĞUR'A ve emeği geçen herkese  çok teşekkür ederiz.

Devamı

EKO OKUL PROJESİ

Okulumuzun yağmur damlaları sınıfı öğrencileri Eko Okul Projesi kapsamında her atığın çöp olmadığına, onları dönüştürerek çevreye daha az zarar verilebileceğine dikkat çekmek amacıyla öğretmenleri Berat Açılan ile birlikte geri dönüşüm defilesi düzenledi.Yıl boyunca velilerin ortak katılımıyla miniklere küçük yaşta çevre bilinci aşılamaya çalışılarak iklim değişikliğine vurgu yapıldı.

Devamı

E_Twining Projemiz

Gülşah Güre öğretmenimizin başkanlığında başlatılan e_twining projemizin başarısı birçok basında yer aldı.

Devamı

Orman Kirliliğin Biyoçeşitlilik Üzerindeki Olumsuz Etkileri

Ormanlar, Dünyanın önemli su, toprak, enerji, biyolojik çeşitlilik, maden, gibi kaynaklarını bünyesinde bulunduran kompleks alanlarıdır. Yer kürenin karmaşık ve birbiri ile bağlantılı ekolojisini temsil eder ve küresel ekosistemin korunmasında büyük önem taşımaktadırlar. Orman ekosistemi içerisindeki ağaçların ve diğer bitkilerin genetik yapıları, doğal koşullar altında yaşayabilmeleri için gerekli olan her türlü enformasyonu içerecek şekilde gelişmiştir. Bu alanlar, orman yangınlarının yetersiz kontrolü ve avlanma yasaklarını ihlal eden önlemler, gelecekteki ihtiyaçları dikkate almayan ticari amaçlı ağaç kesimi, aşırı otlatma ve hayvanların fidan ve ağaçların taze sürgünleriyle beslenmesi, havadaki kirleticilerin zararlı etkileri, iktisadi teşvikler ve ekonominin diğer sektörlerinin sebep olduğu kontrol edilemeyen bozulma ve diğer tür arazi kullanımlarına dönüştürülme tehlikesiyle karşı karşıya bulunmaktadır. Orman tahriplerinin etkileri, toprak erozyonu, biyolojik çeşitliliğin bozulması, vahşi hayat ve sulak arazilerin zarar görmesi, hayat kalitesi ve kalkınma kalitesinin bozulması şeklinde ortaya çıkmaktadır.

Devamı